Verenigde Staten van Amerika
opreis.nl informatie over de Verenigde Staten
Waar: Noord Amerika
Oppervlakte VS: 9.372.610 km² – circa 228 keer Nederland
Aantal inwoners VS: 298,2 miljoen
Inwoners per km²: 31,8
Hoofdstad VS: Washington (DC)
Waarom gaan: Wereldsteden, natuur, pretparken
Talen: Engels, Spaans in het zuidwesten
Klimaat VS: Grotendeels gematigd. Het westelijk binnenland is droog en heet. Florida is subtropisch, Alaska is koud en de winters in het noordoosten kunnen zeer streng zijn.
Het weer in New York
Het weer in Miami
Het weer in Los Angeles
Laagste punt: Death Valley -86 m
Hoogste punt: Mount McKinley 6.198 m
Valuta: US Dollar
Koers: $1 = €0,73 koersconverter
BNP per hoofd: $41.640
Electriciteit VS: 110V 60Hz, tweepolige stekker
Tijdzone VS: New York GMT -5, Los Angeles GMT -8
Landcode telefoon VS: +1
Internet extensie: .US
Bekend van: New York, Las Vegas, Disneyworld
Aanrader: New York, San Fransisco
Eten: Veel. Hamburgers, spare ribs, steaks, coleslaw
Drinken: Veel. Cola, bier maar ook Californische wijnen.
Reisadvies VS: Er zijn momenteel geen bijzondere veiligheidsrisico’s verbonden aan reizen naar/in de Verenigde Staten van Amerika. Het dreigingsniveau voor de Verenigde Staten is door het Department of Homeland Security (DHS) vastgesteld op code ‘Yellow’ (elevated). Alleen voor alle vluchten van, naar en in de Verenigde Staten geldt nog code ‘Orange’ (high) (zie rubriek ‘Actualiteiten’). U wordt geadviseerd te letten op de maximale toegestane verblijfsduur op het I-94 formulier, dat u bij binnenkomst in de Verenigde Staten van de immigratieambtenaar krijgt en in uw paspoort moet bewaren. Overschrijding van de maximale verblijfsduur kan leiden tot grote problemen, zoals detentie en uitwijzing. Let u ook op de visumplicht voor kinderen, die in het paspoort van de ouder zijn bijgeschreven.
(Bron: Ministerie van buitenlandse zaken)
LET OP: Vanaf 12 januari 2009 wordt het ESTA programma verplicht en moet iedere Nederlander die naar de VS gaat vooraf ONLINE een goedkeuring aanvragen. Lees hier meer over ESTA.
Verder dient u na te gaan of uw kinderen een eigen paspoort nodig hebben.
Vaccinaties:
Niet voor de meeste grote steden. Verder afhankelijk van uw reisdoel. Informeer u hierover bij een arts of deskundige instelling.
(Bron: www.travelclinic.com)
Visum VS: Geen visumplicht voor een verblijf korter dan 3 maanden. U dient zich vanaf 12/01/2009 wel vooraf ONLINE te registreren (ESTA). Meer over ESTA.
Kaart Verenigde Staten:
Interessante links:
Informatie over ESTA
New York in drie foto’s
Taxi New York
Deel je reistips en meningen over de Verenigde Staten via een reactie!
Soortgelijke artikelen:



Ik zoek overal op het net voor info of ik speculaas en gevulde speculaas mee mag nemen naar de USA. In ieder geval wat wel mee mag en wat niet. Kan nergens iets vinden. Kunt u me meer vertellen.
Plaats je reactie